تماس با ما

تلفن: + 86-755-33094305 فکس: + 86-755-33094305 اوباش: +8618682045279 پست الکترونیک: sales@szlitestar.com اضافه کنید: E ساختمان، Lihaoaoda پارک صنعتی، خیابان Baoan، شنزن، چین
قدرت رسانه خارج از دیجیتال Jun 09, 2012

تبلیغات بیرونی دیجیتال (DOOH) همچنان سریع رشد می کند. تعدادی از شبکه های دیجیتال هر ساله دو برابر می شوند، اپراتورهای تبلیغات در فضای باز سنتی مشغول انتقال به یک پلت فرم دیجیتال جدید هستند، تعدادی از نمایشگاه های بین المللی اختصاص داده شده به DOOH در حال حاضر در تقریبا در هر کشور جهان انجام می شود.


منابع تحلیلی، از جمله مجله ما، اختراع شده اند که چگونه به تماس های دیجیتال در فضای باز - یک رسانه جدید یا تلویزیون در فضای باز. اما آیا می توانیم صادقانه آن را رسانه ای نامید؟ آیا DOOH چنان بالغ است که می خواهیم آن را داشته باشیم؟ بگذارید سعی کنیم ببینیم کجا ایستاده است.

اجازه دهید با روند مثبت شروع کنیم. وضعیت فعلی تبلیغات در فضای باز چیست؟ اول از همه، این فناوری به اندازه کافی بالغ و پایدار در سراسر صنعت است: در زمینه صفحه نمایش در فضای باز LED و صفحه نمایش LCD برای استفاده از خارج از منزل (ساختمان های عمومی، مراکز تجاری، حمل و نقل). تبلیغات در فضای باز به شدت تغییر کرده است: تبلیغات مدرن در فضای باز غیر قابل تصور است بدون کلیپ های ویدیویی با کیفیت بالا نمایش داده شده در صفحه نمایش با وضوح عالی.

barco_smd_led_screens.jpgjcdecaux_led_billboard2.jpg

سه صفحه نمایش LED SMD تولید شده توسط                         بیلبورد تبلیغاتی LED در لندن

بارکو در نیویورک


علاوه بر این، رقابت بین تولید کنندگان الکترونیک (در چین و کره) موجب کاهش قیمت قابل توجه در حامل های دیجیتال شد (به عنوان مثال، قیمت یک متر مربع صفحه نمایش LED از چندین ده دلار به 1 تا 5 هزار کاهش یافت که بسته به نوع رزولوشن و کیفیت LED). بنابراین، امروز، صفحه نمایش های دیجیتال در فضای باز مقرون به صرفه است و در حال حاضر در تمام فرمت های ممکن برای مطابقت با تمام مدل های کسب و کار (از ال سی دی مانیتور بدون درز به صفحه نمایش LED هر شکل و فرم) تولید می شود.

امروزه صدها شبکه دیجیتال (محلی، منطقه ای، بین المللی) در سراسر جهان در حال اجرا هستند. به عنوان یک نتیجه، بودجه ها به نفع حامل های دیجیتال جدید در حال تحول هستند. نرخ رشد DOOH دوم تنها به تبلیغات مبتنی بر اینترنت می باشد. هنگام طراحی یک کمپین تبلیغاتی یا معرفی یک برند جدید یا یک خط تولید، هیچ سازنده بدون تبلیغات در فضای باز دیجیتال نخواهد بود.

fm_led_screen.jpgoo_led_screen.jpg

این صفحه نمایش تبلیغات LED در گلاسکو تبلیغات روی صفحه نمایش در لندن LED


همه موارد فوق یک نشانه واضح از رشد مداوم بخش DOOH در بازار است. DOOH در حال افزایش اعتماد به نفس خود در مورد تبلیغ کنندگان و کارشناسان بازار است. با این وجود همچنان موانعی زیادی وجود دارد که باید در هنگام برنامه ریزی یک کسب و کار جدید رسانه ای یا گسترش آن که قبلا وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد.

هر شبکه تبلیغاتی دیجیتال نیاز به نرم افزار پیچیده ای دارد که صفحه نمایش را کنترل می کند، برنامه های پخش را پخش می کند، گزارش ها را تولید می کند، کلیپ های تبلیغاتی در دسترس را به صفحه های فرمت های مختلف تطبیق می دهد. با این حال، بازار در حال حاضر با راه حل های نرم افزاری بیش از حد است - و فقط چند متخصص قادر به مرتب کردن از طریق صدها برنامه های تخصصی در دسترس و نسخه بهینه سازی شده را انتخاب کنید. تعدادی از اپراتورهای بزرگ فضایی تصمیم به توسعه سیستم عامل خود نرم افزار خود و این رویکرد به بازار در حال حاضر به شدت تقسیم شده آسیب زد.

یکی دیگر از پیچیدگی ها، پیشنهاد برخی از توسعه دهندگان نرم افزاری به شرکت های تبلیغاتی کوچک و متوسط است تا انتقال کنترل بر شبکه هایشان را به ذخیره سازی ابر (ذخیره سازی آنلاین شبکه ای که اطلاعات در ذخیره سازی های مجازی شده ذخیره سازی ذخیره می شود که معمولا توسط اشخاص ثالث میزبانی می شود) . سادگی ظاهری و قیمت پایین این راه حل، بسیاری از کاربران بالقوه را تهدید می کند که آماده نیست که کنترل منابع خود را بر خارج از کشور کنترل کنند. علاوه بر این، انتخاب غلط یک بسته نرم افزاری ممکن است موجب زیان های جدی شود، در حالی که اپراتور در نهایت تصمیم می گیرد به یک پلت فرم تجاری بهتر حرکت کند.

nec_lcd_displays.jpgrenew_lcd_kiosk.jpg

  صفحه نمایش LCD تبلیغاتی در ترمینال دوم                 یکی از 200 کیتکت ال سی دی (همراه با زباله       فرودگاه هیترو در لندن                                    ذخیره سازی کاغذ)


یکی دیگر از عوامل که دشوار زندگی را برای تبلیغ کنندگان ایجاد می کند نیاز به تهیه کلیپ های ویدئویی برای شبکه های دیجیتال است. اقتباس از مواد ویدئویی که مخصوصا برای پخش تلویزیونی آماده شده است، همیشه یک راه آسان نیست. ادراک از مواد ویدئویی در خارج از منزل به طرز چشمگیری متفاوت از تصور در یک فضای آرام از شما در خانه است. بنابراین، ساختار مواد ویدئویی برای خارج از منزل باید متفاوت باشد. اما تا کنون هیچ دستورالعمل روشن یا استانداردهای صنعت چگونگی انجام این کار وجود ندارد. خوشبختانه انتخاب بین ویدیوی پویا و تبلیغات اسلایدهای استاتیک به طور طبیعی به نفع سابق حل شده است. با این حال نقاط ضعف و محدودیت هنوز وجود دارد:

  1. اول، پس از گسترش استاندارد تلویزیون تلویزیون، صفحه نمایش در فضای باز به تدریج در جهت فرمت گسترده حرکت می کند و به جای سنتی نسبت 3: 4، صفحه نمایش های بیشتر و بیشتر در قالب 9:16 ظاهر می شود. سپس تبلیغ کنندگان باید کلیپ های ویدئویی را برای پوشش کل منطقه روی صفحه نمایش دهند یا از گزینه چندین صفحه یا گزینه تقسیم صفحه استفاده کنند؟ مسئله دیگری بحث برانگیز طول کلیپ و حلقه تبلیغاتی است: در شبکه های مختلف طول کلیپ از 5 تا 15 ثانیه متفاوت است بسته به برنامه ریزی در آن منطقه. بنابراین، چه تعداد کلیپ ها باید آماده شوند؟

  2. در مرحله دوم، روشن نیست که آیا صفحه نمایش در فضای باز به پشتیبانی صوتی نیاز دارد یا خیر. مصرف کنندگان برای ارائه ویدئو و صدا استفاده می شوند، اما در خیابان صوتی ممکن است فقط به دلیل سر و صدا سر و صدا خاموش ناشی از ضعف.

  3. سوم اینکه روشن نیست که چگونه مسئله تبلیغات اجتماعی مطرح می شود؟ در بعضی از شهرها، مقامات اصرار دارند که "سهمیه" زمان را در هر حلقه بر روی تمام صفحه های دیجیتال یا در یک دوره سه ماهه در کل زمان صرف کنند. از یک طرف، درج های اجتماعی و اطلاعاتی به ارزش کل صفحه نمایش اضافه می شود. آنها "تبلیغات تجاری" را با چیزی جالب یا مفید "رقیق" می کنند. از سوی دیگر، این عمل منجر به زیان های مالی و گسترش چرخه ROI برای اپراتورهای صفحه نمایش می شود.

تصمیم برای شروع تبلیغات در شبکه دیجیتال باید بر اساس معیارهای مشخصی از داده های فنی و کارایی مالی باشد. با این حال، تقسیم شبکه، عدم وجود اطالعات قابل اطمینان در مورد مخاطب بالقوه (اندازه مخاطبان هدف، پارامترهای اجتماعی و جمعیت شناختی مخاطبان و غیره)، قیمت ها و جنگ های تخفیف (به خصوص زمانی که صفحه نمایش دیجیتال در اندازه و فرمت متفاوت است)، عدم وجود بازخورد استاندارد و گزارش دهی - این همه تصمیم خود را برای تبلیغ در شبکه های دیجیتال به یک روند دشوار و دردناک تبدیل می کند. این عدم وجود استانداردها است که مانع از تبدیل رسانه های دیجیتال به رسانه های مستقل و ورود به جریان اصلی بازار تبلیغات می شود.

اپراتورهای شبکه های دیجیتال در حال تلاش برای تغییر تعادل با معرفی نوآوری های تکنولوژیکی جدید هستند: شمارش چشم یا دوربین های ویدئویی شمارش ماشین، روش های دیگر هدف ارزیابی مخاطبان. راه های اضافی جذب توجه به صفحه نمایش های بیرونی عبارتند از تبلیغات اجتماعی و اطلاعات مفید در نمایشگرها، روش های تعاملی برقراری ارتباط با یک صفحه نمایش در فضای باز، اختصاص دادن صفحه به یک نام تجاری خاص و تزئین آنها به همین ترتیب و غیره. با این حال، تمام این تلاش ها با رویکرد فردی غیر هماهنگ برای اثبات کارآیی رسانه های جدید و تعیین سطح ROI آن با بیشتر یا کمتر دقیق تر.

به نظر می رسد که امروز ما با گرایشهای متناقض در تبلیغات دیجیتال در فضای باز مواجه هستیم: رشد مداوم آن، از یک طرف و تقسیم کردن شبکه های موجود، عدم وجود استانداردها و رویکردهای واحد در صنعت، از سوی دیگر. در نتیجه، تبلیغات در فضای باز دیجیتال نمیتواند وضعیت آرزو رسانهها را به دست آورد و همچنان به مبارزه و رقابت با فضای باز سنتی ادامه میدهد. اما رشد مداوم و پایدار تبلیغات بیرونی دیجیتال نشان می دهد که انتخاب نهایی به نفع آن است. ما فقط امیدواریم که به زودی اتفاق بیافتد!
网站对话
live chat