تماس با ما

تلفن: + 86-755-33094305 فکس: + 86-755-33094305 اوباش: +8618682045279 پست الکترونیک: sales@szlitestar.com اضافه کنید: E ساختمان، Lihaoaoda پارک صنعتی، خیابان Baoan، شنزن، چین
هنر در صفحه نمایش دیجیتال Dec 15, 2014

هنر در صفحه نمایش دیجیتال


امروزه همه چیز به فرمت های دیجیتال تبدیل می شود: نسخه های باستان، بایگانی ها، و اشیاء هنری. موزه ها باید زنده بمانند و تنها راه برای زنده ماندن از طریق تعامل، مجموعه های دیجیتال و نمایشگاه های مجازی است.

bolzano_museion_facade.jpgchurch_museum_videowall.jpg

نمایشگاه رسانه در موزه برای مدرن و                  دیوار ویدئو در موزه تاریخ کلیسا

هنر معاصر در Bolzano (ایتالیا)                               در Salt-Lake-City (ایالات متحده آمریکا)


با فونداسیون پایه خود در فلسفه پست مدرنیسم، هنر فضایی فیزیکی را فراتر گذاشت. از هنرهای واقع گرایانه هنر به سوی دنیای مجازی حرکت می کند. این گرایش همچنان باقی می ماند و در موزه های نیمه تاریکی به وجود می آید، اگر این امر برای رشد انفجاری فن آوری صفحه نمایش دیجیتال نبود، که اجازه می دهد تصاویر را در هر کیفیت و هر عدد نشان داده، تبدیل و ضرب کنیم.

به تدریج هنر از دیوارهای موزه به خیابان های شهر خیره شد، و برای اولین بار با استفاده از جشنواره های نور به عنوان عذرخواهی می رفت. پروژه غیر تجاری " Urban Screens " با ایده ارتقاء فن آوری های چند رسانه ای در محیط شهری در ابتدای قرن بیست و یکم آغاز شد. جشنواره های هنری بر روی صفحه نمایش های LED در روسیه توسط آژانس تبلیغاتی "CityVision" آغاز شده است که از آنها برای نشان دادن توانایی های بالقوه نمایشگرهای LED استفاده می کند که در سال 2006 همچنان یک تازگی بود.

این پروژه ها نشان می دهد که صفحه نمایش LED ها نه تنها برای تبلیغات بلکه برای ارتقای فرهنگ و هنر در میان جمعیت شهری مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک های نمایش و فاکتور رسانه کمک می کند که کلیه ساختمان ها یا دیوارهای بدون ظاهر را به مگا پرده های خیالی تبدیل کنند.

امروزه رشد سریع شبکه های صفحه نمایش دیجیتال (DOOH) صفحه نمایش را نه تنها به ابزار تجاری برای پول درآوردن تبلیغات بلکه به اشیاء اجتماعی معتبر تبدیل می کند. شبکه های DOO مدرن فضای عمومی را به فضای هنری، اطلاعاتی و زیبایی اشباع می کنند.

هنر مدرن خیابان به طور سنتی شامل پوسترهای منحصر به فرد و نقاشی های دیواری است. امروزه هنر خیابانی از طریق نمایش های اسلاید بر روی صفحه نمایش DOOH، هر دو LCD و LED در حال رشد است. بنابراین، پیشرفت در تکنولوژی چند رسانه ای و LED به تغییر زیرساخت های هنر مدرن، تدارکات و اقتصاد آن در مقیاس جهانی کمک می کند. یک شهر مدرن به تدریج به یک محیط ارتباطی وسیع تبدیل می شود. دیگر جایی برای مسکن نیست. شهر مدرن قادر به برداشتن تنش و هرج و مرج محیط کسب و کار پویا نیست، اما با کمک نمایشگاه های فضای دیجیتال می تواند فضاهای شهری را به چیزی ارزان تر، کمتر تنش زدگی، زیبایی شناختی و رنگارنگ تبدیل کند.

در اینجا یک نمونه اخیر از نمایشگاه های مترو دی متل و آمستردام و روتردام برای موزه Rijksmuseum معروف است که به زیبایی به محیط کاملا زیرکونی مانند موزه مانند می آید.

360截图20170612164028726.jpg

                    گالری دیجیتال مترو در آمستردام و روتردام نمایش شاهکارهای

در اینجا یک نمونه جالب از ایالات متحده آمریکا است. این پروژه "Art on Screens" طولانی مدت است که تحت نظارت بوستون Cyberarts و مرکز کنوانسیون مجلس ماساچوست است. این پروژه هنر رسانه ای عمومی را برای نمایش بر روی چراغ های چند منظوره جدید 80 اینچ در خارج از مرکز کنوانسیون و نمایشگاه بوستون در بوستون جنوبی ارائه می دهد که می توان آن را بیش از 100 هزار بازدید کننده و عابر پیاده در روز مشاهده کرد. بزرگترین صفحه نمایش شهری در نیو انگلند، این بوم منحصر به فرد دیجیتال یکی از اولین نوع خود در ایالات متحده است تا هنر را در کنار محتوا تجاری و اطلاعاتی به عنوان بخشی از برنامه هنری محله MCCA مدنظر قرار دهد.

در ماه مارس 2014، پنج موزه بزرگ ایالات متحده توافق کردند تا با انجمن تبلیغات در فضای باز آمریکا (OAAA) در برگزاری جشن سراسری میراث هنری ایالات متحده همکاری کنند. قبلا چنین حوادثی فقط در مکان های معروف مانند میدان تایمز، بلوار غروب آفتاب و مسیر 66 سازماندهی شده بود. از 4 آگوست 2014 و برای چهار هفته ادامه این مکان ها و بیشتر به گالری های آزاد در فضای باز برای استراتژی های آمریکایی تبدیل می شود هنر از طریق هنر در همه جا ایالات متحده، بزرگترین نمایشگاه هنر در فضای باز است. تقریبا 100 شاهکار شناخته شده از هنر آمریکایی از مجموعه موزه ها تا 50 هزار صفحه نمایش در سراسر کشور، از جمله بیلبوردهای ایستا و دیجیتال، سیستم عامل های مترو و قطارها، اتوبوس ها و پناهگاه های اتوبوس، به نمایش در خواهد آمد.

art_on_the_marquee.jpg

پروژه "Art on Marquee" در بوستون Cyberarts و مرکز کنوانسیون ماساچوست


چیزی شبیه اما در مقیاس بسیار کوچکتر توسط Pattison Onestop Group به طور مرتب انجام می شود. این گروه نمایشگاه های هنری معاصر "Art in Transit" را بر روی شبکه ای از صفحه نمایش دیجیتال خود در مراکز خرید در سراسر کانادا برگزار می کند. به عنوان مثال، در ماه مه و ژوئن 2014، گروه پروژه "برش فرهنگ" را اجرا می کند که شیوه های بسیاری را به نمایش می گذارد که در آن تصاویر می توانند به صورت مفهومی و سبکانه در عمل کولاژ معاصر ظاهر شوند. ترکیب تصاویری که از منابع معاصر و تاریخی با عناصر گرافیکی و طراحی تهیه شده است نشان می دهد که هنرمندان چگونه از طریق کلاژ ایجاد می کنند که چطوری باهوش و دلتنگ می شوند. زیبایی شناسی و بینش متنوع آنها معنای جدیدی را برای تصاویر به وجود می آورد، چه اینکه نمادین، منحصر به فرد، عقب مانده یا مبهم است.


ocean_outdoor_art.jpg                   pattison_art_in_transit.jpg

جشنواره هنر بر روی صفحه نمایش های دیجیتال اقیانوس                       "هنر در حمل و نقل" در صفحه نمایش LED

شبکه بیرونی


در بریتانیا چنین کمپینی معمولا بر روی صفحه نمایش های دیجیتال متعلق به Ocean Outdoor Group انجام می شود. صفحه نمایش LED خود را اغلب تصاویر متنوع در سری "هنر در فضای باز"، یک برنامه تعاملی است که شامل مشارکت مستقیم مردم در جشنواره های خلاقانه است.

این نمونه های متعدد هستند. مهم این است که ایده عالی برای ارتقاء هنر و فرهنگ اکنون توسط اپراتورهای شبکه های دیجیتال به طور کامل پشتیبانی می شود. هنر روی صفحه نمایش گرایش جدیدی است که در اینجا برای ماندن وجود دارد. امروزه نمایشگرهای دیجیتال OOH نه تنها تبلیغاتی و اطلاعاتی در مورد رویدادهای تجاری را به ما می دهد، بلکه منافع عمومی را در موزه ها و نمایشگاه های هنری فراهم می کند. صفحه نمایش دیجیتال مدرن ابزار سودمند برای نیازهای عاطفی و فکری مردم بود.网站对话
live chat